Sklenice dekorované vysokým smaltem na likér - sada 2ks - Výška 14cm/60ml

Cena
980 Kč

Kód produktu
2010329046038

ks

Barevné sklenice z ručně foukaného křišťálu, ručně zdobené vysokým smaltem a matným zlatem s překrytím. Tradiční český ručně vyráběný a ručně zdobený výrobek. Více

Ruční výrobek, který byl dekorován technikou vysokého smaltu. Doba vzniku této jedinečné technologie byla na přelomu 19. a 20. století. K dekoraci malování skla, se používá ryzí zlato a platina. Nanáší se na sklo štětcem v tekutém stavu a poté následuje výpal ve speciálních elektrických nebo plynových pecích.
Na tuto podkladovou vrstvu zlata nebo platiny se, po jejím vypálení v peci, nanášejí štětcem postupně další reliéfní vrstvy ve tvaru arabesek a květinových motivů, které získávají opakovanými výpaly a nanášením dalších vrstev na plastice. Proces nanášení a výpalu se zpravidla opakuje čtyřikrát, u složitějších dekorů i vícekrát.
Sklářské barvy jsou v podstatě rozemletá nízkotavitelná skla. Malíř musí příslušnou barvu dokonale smíchat s pojivem, poté barvu nanese na vyčištěné sklo a vypaluje podle druhu barvy a skla při teplotě 540 – 580 stupňů.

Parametry
Výška 14cm
Objem 60ml
Vyrobeno Česká Republika
Barva ZelenáZlatáKřišťál