Lehké dekory

Vedle klasického bohatého dekoru jsou výrobky z olovnatého křišťálu zdobeny i lehkými dekory, z nichž nejznámější je patrně tzv. "větrník". V neposlední řadě se křišťál brousí i do moderních dekorů, navrhovaných předními
českými designéry.
Mezi výrobky, které našly značnou oblibu u mnohých znalců křišťálu patří obřadné soupravy stolního skla elegantního tvaru, s vytříbenými motivy žlábkového brusu.

Rozdíl spočívá v tom, že výrobky Moser jsou z tvrdého, bezolovnatého skla a jsou ručně leštěné, zatímco uvedené sklo má 10% obsah olova a je leštěné kyselinou.
I když puristé trvají na ručním leštění, většina milovníků skla nezaznamená žádný viditelný rozdíl. Je-li vůbec nějaký, pak po leštění kyselinou vypadá povrch ještě dokonalejší než po leštění ručním. Dalším faktorem je cena: jestliže zbožňujete sklo Moser ale nemůžete si jej dovolit, uvažujte o křišťálu označeném firemní nálepkou se vzhůru obráceným "C" ve tvaru poháru. Současná kolekce nabízí vysoce hodnotné ruční užitné i dekorativní křišťálové sklo s nadčasovým designem, designem pro třetí tisíciletí.
Vyhledávání podle parametrů
Vašemu vyhledávání neodpovídají žádné produkty