Křišťálové dárky

Existují pouze dva velcí producenti, kteří znají tajemství broušení skleněných diamantů pomocí počítačem řízených obráběcích strojů. Jedním je Swarovski v Rakousku a druhým Preciosa v severních Čechách. Historie sklářství v severních Čechách sahá až do 14. století. Broušení skla se zde vyvinulo na přelomu 17. a 18. století a úspěšně začalo napodobovat pravé drahokamy.

Skleněné kameny z Preciosy jsou tak čiré a tak přesně vybroušené, že vystaveny proti světlu vrhají barevné spektrum. Nejdůležitější je tzv. chaton, který připomíná malý diamant a používá se ve šperkařství. Ke stejnému účelu se vyrábějí též vybroušené skleněné kameny kulaté, pravoúhlé nebo oválné, jako drahokamy v prstenech. Na spodní straně těchto kamenů je nanesena tenká stříbrná vrstva, která zvyšuje brilanci třpytu.

Preciosa Figurky s.r.o. , dceřinná společnost Preciosy, se specializuje na výrobu širokého sortimentu figurek a dalších dekorativních předmětů vybroušených z pravého českého křišťálu. Kterákoliv z těchto křišťálových miniatur může být vhodným dárkem ke každé příležitosti. V každé fazetě broušených figurek je uložena stoletá sklářská tradice a řemeslné mistrovství současných pracovníků Preciosy. Každá figurka z této kolekce, nazývané Bohemia Rainbow Crystal, je opatřena logem Preciosy a certifikátem, stvrzujícím její původ. Tradiční český křišťál a přesná geometrie výbrusu jsou zárukou dokonalé brilance všech výrobků.

Vítejte tedy v kouzelném světě křišťálové fantasie. Zrozeny v srdci Evropy - v kolébce šestisetleté sklářské tradice - křišťálové figurky z Preciosy stále okouzlují jemností svých tvarů a jiskřivou krásou broušeného křišťálu. Nechť vám křišťálové figurky z Preciosy přinesou štěstí a mnoho radosti. 

Vyhledávání podle parametrů