Český granát, nacházející se pouze v Čechách, měl vždy mezi ostatními granáty výjimečné postavení díky jeho krásné ohnivě červené barvě a lomu světla. Bývá mu navíc přisuzována i léčebná moc. Jak se traduje již od dob císaře Rudolfa II., který rovněž patřil k milovníkům českého granátu a vlastnil ve svých sbírkách množství jeho vzácných unikátů, pomáhá při stavech smutku a přináší životní odvahu, sílu a veselou mysl.


S postupem doby rostla dále oblíbenost českých granátů a z nich vyrobených šperků nejen v zemi jejich původu ale i za hranicemi Čech. Je například známo, že českými granátovými šperky byly ozdobeny dámy ruského carského dvora na vídeňském kongresu po Napoleonově pádu v  r. 1815. V  90. letech 19. století dospěla podoba českého granátového šperku k osobitým vzorům, v nichž převládá kámen nad kovem. Tento charakter granátového šperku si udržel svou pozici až do dnešní doby.

V tradici výroby těchto ryze českých šperků a šíření jejich slávy ve světě pokračuje vysoce kvalifikovaná práce brusičů a zlatníků a stále obměňovaná kolekce granátových šperků, obsahující cca 3500 modelů, které jsou na přání zákazníků vyráběny ve stříbře, pozlaceném stříbře respektive ve 14 a 18 karátovém zlatě.

Vzorky českého granátového šperku lze vidět ve výkladních skříních vybraných renomovaných obchodů nejen v Evropě ale po celém světě.

Vyhledávání podle parametrů
Načíst další