Goebel porcelán

Uplynulo více než 100 let od doby, kdy 30. ledna 1871 Franz Detleff Goebel a jeho syn William založili firmu F. & W. Goebel. První továrna na úpatí hradu Coburg v německém Thueringenu se stala základním kamenem podniku s dnešním názvem W.Goebel Porzellanfabrik. Na začátku společnost vyráběla užitkový stolní porcelán ale 20. století zahájilo novou éru a firma F. & W. Goebel k ní přispěla zavedením porcelánových figurek. To byl její první krok na vzestupu k mezinárodnímu věhlasu.

Společnost se zaměřila na export a tak se jedním z největších zahraničních trhů firmy staly, a jsou dodnes, Spojené státy. Generace nových majitelů rozšiřují kolekce Goebel o mnohé neobvyklé předměty. Počínaje rokem 1929 byl učiněn velký pokrok v zavádění technických inovací a v rozšiřování výrobních zařízení společnosti. Byla zahájena výroba drobných kameninových výrobků včetně figurek. V r. 1935 byly zavedeny trojrozměrné adaptace náčrtů Sestry M.I. Hummelové. Okouzlující, ručně zhotovené figurky "M.I.Hummel" jsou dnes s hrdostí opatrovány stále rostoucím společenstvím věrných sběratelů po celém světě. Charakteristické obchodní značky "Goebel" a "M.I.Hummel" jsou mezinárodně uznávanými symboly hodnoty ve světovém obchodu s porcelánovými figurkami.

Dnešním mottem společnosti je "Spojeni s minulostí - připraveni pro dnešek - vytváříme budoucnost". Podle tohoto motta W. Goebel Porzellanfabrik připravila výjimečný sortiment porcelánových dekorativních předmětů - jedinečný výběr váz, talířů a dóz zdobených obrazy slavných malířů. Duch minulosti - snaha vyrábět neobvyklé předměty - je ve firmě stále přítomen. Také dnes společnost přivádí na trh porcelánové předměty, navržené moderními a tvůrčími malíři a fotografy.

Tradice hliněných figurek dovolila rozšířit produkci společnosti W. Goebel o půvabnou barevnou kolekci andělů jako překrásné stolní ozdoby a dekorace domova v nejvzácnějším období roku. Pro úplnost výrobního profilu firmy je třeba se zmínit o ostatních figurkách jako jsou porcelánové kočky, psi a ptáci anebo velikonoční králíčci a rovněž o kolekci dekorativního skla sledující moderní návrhářské trendy.

Vyhledávání podle parametrů
Vašemu vyhledávání neodpovídají žádné produkty