Blažek Glass

Blažek Glass je společnost vlastněná rodinou Blažků. Sedm generací této rodiny se zabývalo výrobou a dekorováním křišťálu a tato tradice se datuje až do 18. století. První společnost potom byla založena již v roce 1933 Josefem Blažkem, tehdy nejmladším ze sklářské rodiny Blažků. Vyučený brusič skla založil svoji první firmu v Novém Boru a později ji přesídlil do Poděbrad. Zde od roku 1939, přes nepříznivá válečná léta, dokázal rozvíjet svoje podnikání až do roku 1948, kdy mu byla firma znárodněna.

V roce 1992 byly sklářské podniky vráceny zpět rodině Blažků, kterým se podařilo výrobu znovu zahájit i navzdory dlouhodobému přerušení a tradice ručně zdobeného skla byla obnovena a pokračuje dodnes pod názvem firmy Blažek Glass.

Firma neustále vyvíjí nové produkty a nové dekorové řady z olovnatého křišťálu a pro jejich výrobu a opracování je používána jak ruční práce, tak nové technologie.

V roce 1997 firma uvedla na domácí i světový trh nový produkt – originální skleněný pilník. Tento jedinečný produkt získal vícero cen jak v České republice, tak v zahraničí a je nyní patentován v mnoha zemích po celém světě.

Blažek Glass s.r.o. vyrábí a dodává do celého světa originální skleněné pilníky, tradiční dekorovaný křišťál, křišťálové urny, trofeje, lampy, skleněné šperky a další výrobky ze skla. Nejúspěšnější trhy zahrnují Německo, USA, Francii, Velkou Británii, Japonsko atd.

Vyhledávání podle parametrů
Vašemu vyhledávání neodpovídají žádné produkty